Türkiye’nin yeni taarruz helikopteri 2023’te havalanacak

Roketsan-ATMACA-Banner

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş. (TUSAŞ) tarafından geliştirme çalışmaları devam eden T629 Taarruz Helikopterinin, 2023 yılı içerisinde ilk uçuşunu gerçekleştirmesi hedefleniyor.

T-129 ATAK Taarruz ve Taktik Keşif Helikopteri Projesi ile bu alandaki kabiliyetlerini her geçen gün artıran Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş. (TUSAŞ), Türk kara havacılığının ihtiyaçlarını karşılamak için çalışmalarına başarıyla devam ediyor. Bu kapsamda; 2014 yılından bugüne kadar 56 adet T-129 ATAK Taarruz ve Taktik Keşif Helikopterini, Türk Kara Kuvvetleri Komutanlığı ve Jandarma Genel Komutanlığı envanterine kazandıran TUSAŞ, Ağır Sınıf Taarruz Helikopteri Projesiyle ilgili sözleşmeyi de Şubat 2019’da Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) ile imzalamıştı.

STM Banner

Öte yandan TUSAŞ Genel Müdürü Prof. Dr. Temel KOTİL tarafından yapılan açıklamaya göre şirket, beş ton ağırlığındaki T-129 ATAK Helikopteri ile on ton ağırlığa sahip olması planlanan Ağır Sınıf Taarruz Helikopteri arasındaki boşluğu doldurmak için T629 adında bir helikopter projesi daha başlattı. TUSAŞ tarafından paylaşılan bilgiye göre altı ton ağırlığında olacak T629 helikopterinin, 2023 yılı içerisinde ilk uçuşunu gerçekleştirmesi ve gökyüzü ile buluşması hedefleniyor.

Kaynak: SavunmaSanayiST.com

TUALCOM Gif Baner   Sarsılmaz

2 Yorum

1. elazığ depremzedelere ölenlerine başsağlığı diliyorum hayatta kalanlara ise sabır diliyorum ve depremi fırsatcılık bilen kiraları 2 katına yükselten ev sahiplerine siz nasıl müslümansınız sorusunu soruyorum bu insanlar madur madurlara yardımcı olacağınıza hayatı daha cok zorlaştırıyorsunuz buda onları caresizliğe düşürüyor yazıklar olsun sizin gibi müslümanlara ben kocaelideyim adım erkan herekeden birde devletimize şunu belirteyim her calışanın 3 aylığı devletten diye bazı fabrikalar 3 ay calıştırıp sonra yolluyor bu calışan icin hayal kırıklığı demek devlet olarak iş verene değil asgari ücretliye yardım eylesin insanımızın coğu yobaz sistem yanlış tam anlamıyla devletimiz islami sosyal devlete gecmesi gerekir insanlara yardım gerekiyorsa yardım uygulanması gerekir durumu güzel olan vatandaşlar tarafından durumu fırsat gibi gören sırtlanlar ise insanlıktan ne behsedebilir nede insan gibi yaşayabilir tüm duyarlı iyi niyetli vatandaşlara esselamun aleyküm ve rahmetullahi ve berakatühü diyerek selamlarımı iletirim bayrağımızı yırtan soytarı yunan millet vekilinede sen bizim bayragımızı yırtamassın sen kağıt yırtarsın ancak dikkatli olun bu şerefli millet sizi tekrar denize dökmesin sularda soğuk mazallah ………………………

2. sayın recep tayyip erdoğanın ellerinden öperim sen sadece hocanızın elini öpün diyorsun sen bizim hacamız sayılırsın cok mübarek bir insan ve müslümansın tüm türk vatandaşlarına cumhur başkanımızın değerini bilin tabiki anlayana bilene tüm mehmetciğimizi asker selamıyla selamlıyorum ve herkeze müslüman müslüman gibi yaşamalı diyorum lafla peynir gemisi yürümez diyorum bizler insanız tabiki hatalarımız bulunur bunların caresi hatalarımızı düzeltmek ve günahlarımıza tövbe eylemek lazım insanın kıyameti son nefesle başlar hayırlı günler veya akşamlar diliyorum ben herekeden erkan aydın banada duanızı esirgemeyin lütfen

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu