Geçtiğimiz gün Türkiye’ye bir ziyaret gerçekleştiren Burkina Faso Cumhurbaşkanı Roch Marc Christian Kabore, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleştirdikleri baş başa ve heyetler arası görüşmelerin ardından ortak basın toplantısı düzenledi.

Ziyaret esnasında Burkina Faso ile Türkiye arasında birtakım anlaşmalar imzalandı. İki ülke hükümetleri arasında Savunma Sanayii İşbirliği Anlaşması, Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir ile Burkina Faso Devlet Bakanı, Milli Savunma ve Eski Muharipler Bakanı Moumina Chériff SY tarafından imzalandı.

Konuyla ilgili Savunma Sanayii Başkanı Prof.Dr. İsmail Demir tarafından yapılan açıklamada, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ev sahipliğinde Burkina Faso ile Savunma Sanayii İşbirliği Antlaşması imzaladık. Ülkelerimiz arasındaki savunma Sanayii işbirliğini artıracağız” ifadelerine yer verildi.


Kaynak: SavunmaSanayiST.com 

1 YORUM

  1. Bunlarda diki tuttu o kadar gecmisi iyi izleyinnn kime gityiysek onlari o toplumu iyi analiz edin mutlka karkasa mutlska geri vites yirmi yil oncedine dönüșüm.. Suriye venezuella sudan katar vs

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here